אודות

 
קולן אשדוד הוא מכון השמיעה והדיבור הראשון באשדוד, אשר הוקם ב-1988 ומפעיל שני סניפים, באשדוד ובגדרה. המכון מעניק את שירותיו לסובלים מליקויי שמיעה ודיבור בכל הגילאים ובכל האזור, מראשון לציון ועד אשקלון, והנו היחיד באזור שעובד בהסכמים עם כל קופות החולים, לרבות קופת חולים מאוחדת. כמו כן פועל המכון בהסדרים עם משרד הביטחון, משרד הבריאות וביטוח לאומי.
 
 

בין שירותי המכון

 
  • אבחון ליקויי שפה, כגון בעיות היגוי, קול וגמגום, טיפול בהם וביצוע מעקב
  • ביצוע בדיקות שמיעה לתינוקות, לילדים ולמבוגרים
  • התאמת מכשירי שמיעה ואביזרים נלווים 
  • התאמת אטמים נגד רעש ומים
  • שיווק אביזרים לכבדי שמיעה – אוזניות לטלוויזיה, טלפונים, שעונים מעוררים, סוללות, אטמים נגד מים ורעש, כריות חימום לשמירה על אורך חיי מכשיר השמיעה ועוד
  • שירות מעבדה למכשירי שמיעה - פעמיים בשבוע אחה"צ שירותי מעבדה על ידי טכנאי החברה - בלעדי באשדוד.
 
שירותינו ניתנים בשפות: עברית, אנגלית, רוסית, צרפתית וספרדית.
 
 
 
קולן אשדוד
 
 
 

הצוות של קולן

 
קולן אשדוד הוא מן המכונים הגדולים והמובילים מסוגם, עם 16 קלינאי תקשורת מומחים, אשר מאבחנים כל בעיה בתחומי השפה ומטפלים בה בהצלחה רבה, תוך התמחות בבדיקות שמיעה, בטיפולים בדיבור ובהתאמת מכשירים. קלינאי התקשורת של קולן התמחו ועברו הכשרות בחברות השונות על מנת להתאים את מכשירי השמיעה בצורה המקצועית והאיכותית ביותר, תוך התייחסות להיבטים כגון גיל, מצב השמיעה, מסוגלות פיזית ועוד. כל זאת על מנת לוודא שכל המטופלים יוכלו ליהנות מפתרונות נוחים ומתאימים המאפשרים איכות חיים והשתלבות מלאה.

מנהלת תחום התאמת מכשירי שמיעה במכון קולן, גב' ליאורה בירן, הנה בעלת ניסיון רב והכשרה מקצועית נרחבת. ב-1977 סיימה תואר ראשון בלימודי הפרעות בתקשורת. כמו כן, לרשותה תואר שני בהפרעות תקשורת ותעודת מדריך מוסמך לקלינאים מטעם האגודה הישראלית של קלינאי התקשורת. במסגרת פעילותה הענפה הקימה את התחום האודיולוגי במכללה החרדית בירושלים, של גב' עדינה בר שלום, ואף לימדה שם. בנוסף, עבדה במשך כעשור בבית החולים קפלן, 20 שנה במעון לילדים שהוצאו מבתיהם בצווי בית משפט ו-7 שנים במעון לילדים עם צרכים מיוחדים.
 

השירות מכל הלב שעושה את ההבדל

 
בין המטופלים לצוות המקצועי נרקמות מערכות יחסים אישיות ומיוחדות, וכיום אנשי צוות רבים מלווים ילדים שהגיע למכון לפני עשרות שנים. הצוות מסור ללקוחות ומספק את שירותיו במקצועיות חסרת פשרות, בכל עת! במידת הצורך אנחנו מקבלים מטופלים גם בשעות לא קונבנציונליות – אפילו בעשר בלילה, ובמקרה הצורך, אף מגיעים לבית הלקוח. כמו כן, אנו מטפלים במטופלים שאיבדו את שמיעתם באופן פתאומי, גם במהלך שבתות היות שיש חלון הזדמנויות של 24 שעות לקבלת טיפול בסטרואידים על מנת להחזיר את השמיעה. המכון פועל בקשר ישיר עם רופאי א.א.ג. ועם מחלקת א.א.ג. בבית חולים קפלן.
לאחרונה גם פתחנו פרויקט הדרכה להורים אשר הופך אותם לשותפים בתהליך הטיפול בדיבור. המכון מאמין ומשתדל לחתור ללא לאות למצוינות מקצועית וליחס אדיב.
 
פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם.
 

ליקוי שמיעה פתאומי

 
הידעתם? ליקוי שמיעה חד צדדי או דו צדדי יכול להתרחש בכל גיל, ללא קשר למחלה או לבעיה אחרת, כגון: דלקת, חבלה ועוד. במקרים כאלה יש לבצע בדיקת שמיעה במידי. מומלץ לא להמתין מספר ימים לתור לרופא אף-אוזן-גרון, משום שעד אז חלון ההזדמנויות לטיפול שיכול להחזיר את השמיעה לקדמותה או לשפרה נסגר.

במקרים בהם אדם מאבד את שמיעתו באופן פתאומי, ניתן לפנות אלינו – גם בשבתות. חשוב לדעת, שקיים חלון הזדמנויות של 24 שעות לקבלת טיפול בסטרואידים על מנת להחזיר את השמיעה. לאחר בדיקת השמיעה יש לפנות לרופא א.א.ג , אם זמין. אם לא – יש לפנות לחדר מיון.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סניף אשדוד:
 
 
 
 
 
 
ליאורה בירן: 052-2509481
 
 
 
 
 
 
 
טל' נוסף: 08-8562852
 
 
 
 
 
 
 
פקס: 8530438 - 08
 
 
 
 
 
 
 
דוא"ל: kolanliora@gmail.com
 
 
 
שעות הפעילות שלנו:
 
א', ב', ג', ה': 08:00 - 20:00
במידת הצורך ניתן לתאם גם לשעה מאוחרת יותר
ד': 08:00 - 17:00
ו': 08:00 - 13:00
 
כתובת:
 
רח' הבנים 4, בית פנורמה, אשדוד
 
 
google plus
 
 
 
facebook
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סניף גדרה:
 
 
 
 
 
 
בתיאום טלפוני: 8681680 - 08
 
 
 
שעות הפעילות שלנו:
 

א', ב', ד', ה': 08:00 - 15:00
ג': 08:00 - 20:00
ו': סגור

 
כתובת:
 
לילנבלום 24, גדרה